Hľadaj

V této sezoně chceme titul! (1022)

Autor: Thorax Antineu(2008-08-12 17:28:48)

Exkluzivní rozhovor s manažerem exprvoligových FC Ice Warriors Brno.

************************************************************

************************************************************

******************************************

******************

****************PALAESTRA****************

*******Vše, co byste chtěli vědět o sokkeru, a bojíte se zeptat*******

Redaktor: Thorax AntineuRedaktor: Dušane, Tvůj klub FC Ice Warriors Brno strávil poslední dvě sezóny v První lize, kde v prvém roce svého působení obsadil 7.příčku se 14 body s bilancí 3 výhry , 5 remíz a 6 proher, načež se zachránil v baráži, avšak v druhé sezóně Tví svěřenci uhráli pouhopouhé tři body za všehovšudy jediné vítězství! Čím si vysvětluješ takovýto výkonnostní propad?

 

Předně, když se na tuto dvou letou bilanci podívám, je to opravdu tristní pohled. Výkonostní propad asi nastal ve chvíli, kdy se trenéři rozhodli zaměřit se na výchovu mladých kvalitních beků. Hodně jsme museli "překopat" tým a to se posléze projevilo v úbytku kvality, především v zadních řadách. Bohužel my náš tým stagnoval, zatímco ostatní šli dopředu. Dnes, kdy působíme ve 2. lize mohu říct, že máme nyní mnohem silnější a vyrovnanější mužstvo.

 

 

Redaktor: Myslíš si tedy, že některé vynikající výsledky, jichž jsi v období své první sezóny v nejvyšší české lize dosáhl,( jako byla kupříkladu remíza s osminásobným mistrem ČR Baníkem Veĺký Krtíš anebo vítězství s mužstvem FC Rage)  vyplývaly z kvalitní hry v defenzivě?

 

No předně, proti týmům jako je FC RAGE, nebo BANÍK VELKÝ KRTÍŠ se bez kvalitní obrany hrát nedá. Filosofie mého týmu se vždy opírala o jeden základní kámen a tím je kvalitní defensíva.

 

 

Redaktor: V druhé lize Ti zatím patří druhé místo za lídrem soutěže Pirates of Caribean, kdy jsi za deset kol získal celkem 19 bodů za 6 výher, 1 remízu a 3 porážky. Čekal jsi podobný vývoj vzhledem k faktu, že coby někdejšího účastníka První ligy Tě bylo možné před zahájením ligového ročníku směle řadit mezi favority? Nepřekvapila Tě druhá liga svou kvalitou?

 

Tak už při vědomí, že sestoupím mi bylo jasné, že kvality 2. lig se velmi přibližují té první a dá se říct, že spousty týmů již svou kvalitou na to, aby důstojně zvládnuli účast v 1. lize. Jelikož náš tým ještě na začátku procházel výše zmíněnou obměnou kádru, bylo mi jasné, že prvních pár zápasů budeme tápat. Asi největším zklamání pro mě byly výsledky s Olomoucí a Gladiatory...Nicméně jsme 2. a na 1. místo ztrácíme jen 3 body a to je positivní...

 

 

Redaktor: Souhlasíš s názorem manažera Baníku Veĺký Krtíš, že totiž postup do nejvyšší soutěže může kterýkoliv klub jen a pouze obohatit a to dokonce i za předpokladu, že se mu příliš herně nedaří?

 

Tak s tímto názorem ne zcela souhlasím. Sice jsou zde větší příjmy od sponsorů, ale pokud se Vám nedaří, velmi rychle se příspěvky do pokladny tenčí. Dále je pak problém třeba i míchání sestavy, když se tým dostane do závěrečných bojů v českém poháru. Jelikož v 1. lize se počítá každý gól, je nutné dát pohár na vedlejší kolej, tedy alespoň tak jsme to museli udělat my, i když nám to v závěru nebylo moc platné. Na ligu musela jít jen prvotřídní kvalita

 

 

Redaktor: Co vlastně Tvému mužstvu První liga dala a co naopak vzala? Myslíš si, že pro Tvůj klub byla účast v nejvyšší soutěži spíše cenným přínosem a zkušeností anebo naopak představoval jisté přibrždění rozmachu Tvého týmu?

 

Řek bych, že od všeho trochu. Dala mi nesmírné zkušenosti, pár přátel a také jsem si v mnohém rozšířil znalosti o SK. Vzala mi krom nervů také spoustu peněz (nebo spíše nedala), které bych např. při působení v nižší lize určitě vydělal. Celkově vzato to můj tým určitě posunulo na lepší úroveň a dnes z toho dokážu hodně těžit, ale není vše tak dobré jak se může zdát, 1. liga je 1. liga se vším všudy

 

 

Redaktor: Druhá liga, v níž aktuálně Tvůj klub působí, je dle statistik hodnocena jako druhá nejméně kvalitní. Domníváš se, že řeč statistik koresponduje se skutečností?

 

Tak v tomto směru se na statistiky nedá hledět, dle mého názoru je tu jedna 2. liga, která je o něco kvalitnější než ty zbylé. V tomto případě řeč čísel není to pravé pro posouzení

 

 

Redaktor: Jaké jsou Tvé ambice v tomto ročníku? Hodláš zaútočit na titul? A pokud ano: pokusíš se postoupit skrze baráž opět do První ligy?

 

Po počátku jsem si říkal, že být do 3. místa bude dobré a vezmeme tuto sezonu jako sezonu budování nového kádru, ale s postupem času jsem to přehodnotil a hodlám zaútočit na titul, ale přiznám se, že se na 1. ligu ještě necítím. Pokud se tam dostanu, chci mít kádr, který dokáže bojovat min. o střed tabulky.

 

 

Redaktor: Která mužstva považuješ za favority vaší soutěže a kterým naopak přisoudíš nálepku outsiderů?

 

Tak favorité jsou podle mě tito: my, Piráti a Bělá. Naopak za outsidery považuji Black Fire a Sigmu, což dokazují i výsledky.

 

Redaktor: Na samotný závěr bych se chtěl zeptat, zda-li se v případě, že vyhraješ druholigový mistrovský titul, v následné baráži zachováš způsobem, jenž tak odsuzoval manažer Veľkého Krtíše, to značí, že totiž raději svému soupeři takticky (tzn. úmyslně) podlehneš, abys tak mohl nadále budovat svůj tým v poklidu druhé ligy, než bys riskoval ztrátu prestiže a odliv financí v rámci První ligy?

 

 

Kritika je hezká, kor, když je otevřená...Ale k věci...

Rozhodně nebudu takticky ustupovat (např., že bych nenastoupil k zápasu), to nemám ve zvyku a za celou kariéru SK jsem to neudělal (začínal jsem ve IV. lize). Já se samozřejmě do 1. ligy dostat opět chci se svým týmem, ale nemyslím si, že jsme zatím tak silní, abychom v baráži uspěli...

 

 

Děkuji za rozhovor.

 

Bylo mi velkou ctí ho poskytnout.


V diskuzi je 7 příspěvkú. Zobrazit diskuzi.
, Made by BlueZero