Hľadaj

Co udělat když dostanete tým ? (2240)

Autor: (2006-11-20 13:15:53)

1. Přečtěte si pravidla, najdete v nich spoustu užitečných informací.

Trénink a trenéři
Jak určit co budu trénovat ? Většinou se manažeři rozhodují o tom co budou trénovat podle toho, jaké dostanou hráče. Trénovat jdou hlavně hráči do 23let, ale největší naděje se samozřejmě vkládají do 18,19letých mladíků. Ze začátku se doporučuje trénovat kondice (může být u hráče max. impozantní) a až po několika týdnech přejít na jiný trénink. K rozhodnutí co trénovat vám může pomoct i Jaroslavův článek, který pojednává o tom jaké schopnosti potřebuji různí hráči na hřišti

Jak vybrat správného hlavního trenéra ? Klikněte na ikonku kuželu a dejte Rekrutace, schopnost kterou chcete trénovat (v tomto případě útočníky) dejte jako magickou a ostatní buď co nejhorší nebo pokud budete chtít RPP, tak vše ostatní dobré. Pokud nechcete trénovat brankáře, tak je nechte vždy neuspokojivé. Když vám přijde hlavni trenér s magickou/nadpozemskou schopností a platem kolem 200k kč, tak máte vyhráno.

neuspokojivá kondice       neuspokojivá brankáře
neuspokojivá rychlosti      neuspokojivá obránce
neuspokojivá techniky      neuspokojivá tvůrce hry
neuspokojivá přihrávání    magická útočníka

Jak najmout správného asistenta nebo trenéra juniorky ? Tady narozdíl od hlavního trenéra záleží na průměru všech trenérových vlastností. Například nejlevnější solidní trenér bude mít vše solidní, kondici excelentní/impozantní a brankáře průměrný/adekvátní. Ještě malé upozornění pro nováčky, aby nenajímali lepší než excelentní trenéry do juniorky a solidní jako asistenty, protože je to velmi nákladná záležitost.

excelentní kondice       průměrné brankáře
solidní rychlosti            solidní obránce
solidní techniky            solidní tvůrce hry
solidní přihrávání          solidní útočníka

Kolik hráčů můžu maximálně trénovat ? Do zápasu nesmíte dát pokyn DEF více než 5hráčům stejně jako pokyn MID, pokyn ATT nesmí dostat více než 3hráči, jinak přijdete o trénink. Kondici trénují všichni, rychlost ti co nastoupí v týdnu, a ostatní podle toho koho budete trénovat (gk, def, mid nebo att). Více o tréninku najdete v Pravidlech.

Taktika a sestava
Jak nastavit sestava na zápas a udělat taktiku ? Klikněte na ikonku hřiště, Instrukce k zápasu, Sestava. Tady můžete zvolit sestavu na váš příští zápas. Nebudu tady popisovat jaké hráče vybrat, protože to najdete v článku o Schopnostech. Vlevo dole dejte Upravit, dostanete se do editoru ve kterém si můžete vytvořit svou vlastní taktiku. Stačí Vytvořit novou podle standartní a tu upravit a potom uložit. Tady musím upozornit na jednu věc, kterou neví i manažeři co hrají sokker déle, že můžete v editoru pohnout bílým kolečkem uprostřed hřiště (míč), takže taktika se neskládá jen z jednoho prostého nastavení hráčů na jedné pozici, ale je jich rovnou přes 30, to dělá sokker takticky nedostižným. Po uložení taktiky se vrátíte k sestavě, vlevo dole (u Upravit) vyberete vaši novou taktiku a dáte uložit. Kdyby přece jen něco nefungovalo, tak přikládám Ukázkové video

Stadion
Kdy a jaké tribuny přistavit v mém stadionu ? Stadion je další věcí, kde nezkušení nováčci často zbytečně vyhazují peníze. Doporučuje se přistavět do 2000míst (terasy nebo lavičky), když máte aspoň 350fanoušků a máte vyprodáno

Trh
Kdy a jaké hráče nakupovat ? stejně jako u stadionů by se nováčci měli vyvarovat zbrklých nákupů, předtím než koupí nějakého hráče, tak by se měli trochu porozhlédnout po trhu, aby si udělali představu o cenách a nemysleli si například, že hodnota hráče (vedle platu) se rovná jeho prodejní ceně, což je hloupost. Když už budou někoho kupovat, tak ať je to aspoň hráč na trénink.

Juniorka
Otevřít juniorku a pro kolik míst ? U nováčků se nedoporučuje otevírat juniorku, protože i s jejím trenérem je provoz velmi drahý. Když už se rozhodnete juniorku otevřít, tak byste měli mít excelentního trenéra a 5míst otevřených. Musím vás však upozornit, že je to velmi zdlouhavá záležitost a než vám začnou chodit kvalitní junioři, bude to nejspíš trvat více než 20týdnů.

Když něco nevíš, tak se neboj zeptat. Na co máme fórum ? ;)

V diskuzi nejsou žádné příspěvky. Vytvořit novou diskuzi.
, Made by BlueZero