Hľadaj

BAN pro Baník Veĺký Krtíš! (1291)

Autor: Thorax Antineu(2008-08-15 12:09:49)

Šokující rozhovor o zákulisí nejlepšího českého klubu
**********************************************************
****************************************************
*********************************************
*********************************
**************************

****************PALAESTRA****************

 *******Vše, co byste chtěli vědět o sokkeru, a bojíte se zeptat*******


Slovo úvodem


Když jsme před nedávnem v našem časopise uveřejnili rozhovor s manažerem Baníku Veĺký Krtíš rozhodně jsme nečekali, že by mohl vzbudit jakékoliv negativní reakce. Avšak stalo se.

A co víc jeden z našich čtenářů reagoval natolik prudce  a rozhořčeně, že jsme se mu uvolili poskytnout prostor k vyjádření svých značně kontroverzních a nevybíravých názorů, jež na úspěchy výše jmenovaného prvoligového klubu a především pak manažera vrhají zcela nové zároveň však nepříliš příznivé světlo.

Vzhledem k tomu, že si daný čtenář nepřál být jmenován, uvádíme jej v našem interview pod přezdívkou „Bucca Arcana“ čili „Skrytá tvář“.

Zároveň bychom Vás chtěli poprosit, abyste se s námi po přečtení tohoto rozhovoru podělili o své postřehy k tomuto velmi zajímavému tématu v diskuzi k článku, již  naleznete dole pod textem.

 


Redaktor: Co Vás vůbec přimělo tak prudce reagovat na náš nedávno publikovaný článek s manažerem Baníku Veĺký Krtíš?

 

Bucca Arcana: Tak nějak to asi vyplynulo z toho nadpisu, 8-násobný šampion, prostě se to ve mě pohlo...

 

 

Redaktor: Máte snad za to, že Jaroslav nemá být nač hrdý? Anebo Vás snad natolik rozčílily  jeho názory a rady, jež uděloval manažerům z nižších lig?

 

Bucca Arcana: Co se týče rad, to je v pohodě, každej má co říct, ale jak říkám je dnes už dostatečnej počet lidí, kteří sdílí můj názor, že úspěch mu jde přičíst tak z půlky...Jednoduše řečeno, vždy dokázal být na hraně pravidel,¨sem tam se překulil i za ni...

 

 

Redaktor: To je pro mě osobně vcelku překvapivé tvrzení. Jelikož dosud jsem se setkával především s názorem, že Jaroslav je velice šikovný manažer a pragmatický obchodník, jenž si pozici české klubové jedničky vydobyl zcela zaslouženě a po právu. Vy však s tímto hlediskem zjevně nesouhlasíte. Mohl byste nám říci, co Vás vede k přesvědčení, že Jaroslavovy triumfy mají i svou odvrácenou a fotbalové veřejnosti utajenou stránku?

 

Bucca Arcana: Tak manažer je "dobrý", když dokázal takto balancovat, jeho nesporná výhoda je, že existuje dlouho a dokázal svoje kroky dělat vždycky na etapy, ne jak klasičtí "zabanovanci", kteří si nedokázali říct na čas stop. Já tvrdím, že Jaroslav nemůže mít zcela čisté svědomí. Dnes, když má veliký náskok před ostatními, už může jet zcela podle pravidel.

 

 

Redaktor: Faktem je, že vzestup Baníku Veĺký Krtíš mezi českou elitu měl až závratné tempo. Po dvou sezonách ve III.lize, kde skončil nejprve druhý a následně první, postupuje do ligy II., jejímž se okamžitě stává vítězem a poté již přichází účast v nejvyšší soutěži, které od té doby suverénně kraluje, přičemž svůj pomyslný prvoligový trůn zjevně nehodlá v dohledné době jen tak někomu přepustit.K tomu je nutné připočítat 4 druhá  a 2 první místa v Českém poháru, kdy své první stříbro v této soutěži získal ještě jako účastník III.ligy (!). Myslíte si tedy, že takovéto bilance nelze dosáhnout bez užívání určitých zákulisních praktik?

 

Buccana Arcana: Netvrdím sice, že při troše dobré vůle to není zcela nemožné, ale Jaroslav je ten, kterej toho tak nedosáhl, ať už to bylo kvůli "zajímavým" obchodům s hráči (domluvený daytrading), nebo i z části štěstí...

Např. mě irituje, že se stal manažerem NT, tím pádem mě NT přestalo zcela zajímat

 

 

Redaktor: Jakých konkrétních prohřešků proti pravidlům a dobrým mravům se podle Vás Jaroslav dopustil? A jak je možné, že mu tyto nečisté postupy procházely? Máte za to, že je to podmíněno jeho členstvím v radě moderátorů českého sokkeru? Anebo příčina tkví jinde?

 

Bucca Arcana: Tak členství mu jde v tomto jenom ku prospěchu, jiank je to vysvětleno výše. především jde o extremní nárůst finančních prostředků, což nejvíce souvisí s nákupy a prodeji

 

 

Redaktor: Mám to tedy chápat tak, že jeho úspěch není podmíněn ani tak taktickým umem jako spíše financemi plynoucími z podvodných transakcí?  Myslíte si, že lze tyto nelegální transfery ještě nějak zpětně prokázat?

 

Bucca Arcana: Především financemi...

 

 

Redaktor: Baník uskutečnil v tomto roce několik zajímavých obchodů: největší z nich představuje prodej člena českého národního týmu Pepy Vymazala (25 let), jenž v 40 reprezentačních zápasech vsítil 25 gólů a jehož aktuální hodnota dosahuje 30 milionů korun. Polský Legia Team za něj ovšem zaplatil 414 milionu korun. Podobně za dvaadvacetiletého Bruce Greena, jehož hodnota činí 12 milionů, Baník od anglického klubu Flygemais BK vyinkasoval 106 milionů. Osmnáctiletý Bronislav Hricek (hodnota 4,3 milionů) pak do rovněž do Polska přestoupil za 43 milionů. Myslíte si, že se jedná o přemrštěné a tudíž úmyslně nadsazené kupní částky?

 

Bucca Arcana: V případě Greena a Hriecka je to si myslím v pořádku. Ale prodej Pepy Vymazala mě hodně "pobavil" a nejen mě...

 

 

Redaktor: Pravdou je, že kupříkladu Stanislav Hepute´s team před nedávnem prodal do Brazílie klubovou ikonu a hlavní oporu mužstva,  gólmana Stanislava Heputeho, jehož hodnota se pohybuje okolo 60 milionů (tzn. je dvakrát tak dražší než Vymazal), za "pouhých" 200 milionů korun (tzn. za sumu dvakrát nižší než je ta, za niž byl Legií odkoupen Vymazal). Myslíte si, že transfer s Vymazalem je jasnou ukázkou špinavého obchodu?

 

Bucca Arcana: Jedna z věcí, která je na Sk nesmyslná a můžou zato i manažeři, že se útočníci někdy až moc přeplácejí. Nicméně 414 míčů je prostě extrém.

Obchod Vymazala považuji za předem domluvený, Jaroslav už dnes nemá zapotřebí dělat daytradingy, či nesmyslně vysoké ochody. V Polsku je peněz dost a 350 nebo 400, to už jim je vcelku fuk...

 

 

Redaktor: Otázka však zní, jeli vůbec možné na podobné transfery pohlížet jako na přestoupení pravidel. Nejedná se spíš o šikovné obchodnické tahy, které  postihovat by znamenalo totéž co v kapitalistickém hospodářství zavádět komunistické manýry? 

 

Bucca Arcana: Já bych zato dal pokutu a varování. Trh na SK nelze srovnávat s kapitalismem a komunismem, tady v této komunitě naší existují pravidla a od nich se musí vše odrážet, tzn. i např. tvrdé sankce za předražené nákupy, které můžou končit vyloučením....

 

 

Redaktor: Otázka na závěr: myslíte si, že Jaroslav bude za tato opakovaná porušování pravidel někdy skutečně důrazně potrestán anebo dokonce vyloučen ze sokkeru? Anebo se domníváte, že jeho vliv je natolik veliký, že k něčemu podobnému v dohledné době může dojít jen stěží?

 

Bucca Arcana: Dnes už ho nikdo za minulost nepotrestá, kdybych ale například já mohl, tak se o to zasadím ihned!

 

 

Redaktor: Děkuji Vám za rozhovor.

 

Bucca Arcana: Taky díky za možnost se projevit

 

 V diskuzi je 11 příspěvkú. Zobrazit diskuzi.
, Made by BlueZero